Czernomorec

Czernomorec to atrakcyjny i spokojny bułgarski kurort znajdujący się na południowym wybrzeżu Morza Czarnego. Jest 8km od popularnego kurortu Sozopol i 23km od Burgas oraz najbliższego lotniska.

Czernomorec położony jest na północnym półwyspie w Zatoce Sozopol. Obszar ten to wspaniałe miejsce warte odwiedzenia i świetna okazja, aby odpocząć i cieszyć się spektakularnym, naturalnym pięknem, otaczającym miasto.

Jego obszar położony jest na północ od słynnych gór Strandzha, między Cape Emime na północy, a bagnami Arkutino na południu. Wyspa św. Ivana jest na wschodzie, a na południowym wschodzie znajduje się Sozopol. Popularne atrakcje regionu, które warto odwiedzić, to prawosławna świątynia św. Mikołaja i Ogród Rajski.

Czernomorec to piękny ośrodek zlokalizowany w malowniczej zatoce, i jednocześnie wspaniałe miejsce do odwiedzenia, idealne na wakacje w okresie od maja do września. Są tu 4 piaszczyste plaże. Każda plaża oferuje wyjątkowe i indywidualne warunki do opalania i relaksu, a także do aktywnego wypoczynku z dobrym zapleczem do uprawiania sportów wodnych. I podobnie jak komfortowe apartamenty Chorwacja oferuje nad samym morzem, tak i w Czernomorec można znaleźć atrakcyjne cenowo kwatery na samym wybrzeżu.

Odpowiadając na potrzeby młodych turystów, przygotowano w pobliżu kemping Gradina. Gradina znajduje się w odległości około 1,5km i oferuje mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Istnieje możliwość wzięcia udziału w wielu sportach wodnych. Najczęstsze aktywności to pływanie, skoki do wody, windsurfing, narty wodne i nurkowanie.

Podczas wizyty w Czernomorec jedna cecha okolicy zwraca szczególną uwagę – mnóstwo kwiatów i krzewów. To naprawdę malownicze miejsce, a niemal w każdej części ośrodka są kwiaty i krzewy. Miejscowość w ciągu ostatnich kilku lat odnotowuje wzrost liczby odwiedzających ją turystów. Oferuje ona duży wybór zakwaterowania o zróżnicowanych cenach, dzięki czemu jest atrakcyjnych dla wszystkich podróżnych. Od kempingu do prywatnych pokoi i apartamentów, pensjonaty B&B, luksusowe hotele. Miejscowość posiada wiele barów i restauracji, w których serwowane są dania kuchni lokalnej. W mieście panuje przytulna atmosfera, a mieszkańcy są przyjaźni i gościnni. Restauracje i bary są doskonałym sposobem na skosztowanie tradycyjnych dań kuchni bułgarskiej. Istnieje również duży wybór innych europejskich dań. Życie nocne w Czernomorec opiera się na sporym wyborze barów i restauracji, a dla osób poszukujących dodatkowej rozrywki przygotowano kilka klubów otwartych do wczesnych godzin porannych. Większość barów i restauracji znajduje się w malowniczym otoczeniu nad pięknym i skalistym wybrzeżem.