Obzor

Miasto Obzor, zlokalizowane jest w zatoce, zaczynając się na północ od przylądka St Atanas i osiąga szczyt Emin. Położone przy malowniczej drodze, łączącej południowe i północne wybrzeże, znajduje się 65km na południe od Warny i 6km od miasta Byala. Miasto liczy około 2000 osób. Panujący tu klimat jest umiarkowany, kontynentalny, a średnia temperatura w lipcu wynosi 23°С. Miejscowość przyciąga turystów wspaniałymi plażami. Szczególnie piękne są południowa plaża i plaża Irakli. Piasek jest tu ziarnisty i o złotym kolorze.
Obzor oferuje wiele różnorodnej rozrywki – dyskoteki, bary, restauracje, puby, małe restauracje rodzinne, a także atrakcyjne obiekty dla dzieci, jak zjeżdżalnie i baseny w kompleksach hotelowych. Hotele w mieście są liczne i różne – duże i luksusowe kurorty oraz małe rodzinne hoteliki.
Obzor jest jedną z najstarszych osad na brzegu morza. Liczne fragmenty architektoniczne i ceramiczne, które zostały odkryte na terenie miasta i pozostałości murów twierdzy świadczą o jego bogatej tysiącletniej historii. Wynajem samochodów w Bułgarii jest stosunkowo tani, więc warto się tu wybrać na wycieczkę, nawet jeśli wakacje spędzamy w dalszej odległości od Obzoru.
—————–
REKLAMA
Planujesz urlop na Półwyspie Iberyjskim? Dzięki temu, że wypożyczalnia samochodów Hiszpania oferuje w atrakcyjnych cenach, możesz zwiedzić najciekawsze atrakcje tego kraju.
—————–
Rzymianie zbudowali tutaj świątynię Jowisza oraz twierdzę strzegącą ich morskich szlaków handlowych między Konstantynopolem i Dunajem. Obecnie w małym parku Obzor są wystawiane szczątki kolumn, kapitele i rzeźby z rzymskiej świątyni Jowisza. Później Bułgarzy zbudowali tu twierdzę Kozyak, której pozostałości znajdują się w odległości około 3km od Obzoru. Ruiny fundamentów i pozostałości fortecznych wież widać obecnie na terenie Kaleto. Obzor oficjalnie ogłoszony został miastem w dniu 9 września 1984 roku.
Turyści w Obzor mogą obejrzeć wystawę Muzeum Miasta. Historyczne i etnograficzne kolekcje, które były zbierane przez ponad 30 lat, prezentują historię, kulturę i styl życia mieszkańców dawnej wsi. Pozycje są podzielone na dwa główne tematy. Pierwszy z nich to historia i archeologia. Przedstawionych jest tu ponad 800 eksponatów, które sięgają do okresu między V i IV wieku p.n.e. i XVIII wieku naszej ery. Drugi to wystawa etnograficzna licząca około 300 eksponatów. Obejmuje ona okres między XVIII i XX wiekiem naszej ery.