• Park wodny to jedna z największych atrakcji kompleksu Privilege Fort Beach. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale także osób dorosłych. Park wodny dodatkowo wzbogacony jest licznymi atrakcjami, co stanowi gwarancję dobrej zabawy dla całej rodziny.

  Więcej atrakcji...

  http://www.apartamenty-privilege.com/atrakcje
 • Dzięki naszej stronie internetowej www.apartamenty-privilege.com poznasz ofertę apartamentów na terenie miasta Elenite i kompleksu Privilege Fort Beach. Zobacz, jakie apartamenty dostępne są w tej miejscowości oraz poznaj warunki noclegowe.

  Apartamenty w Privilege Fort Beach

 • Kurort Elenite co roku odwiedza tysiące turystów z całej Europy. Czekają na nich wygodne apartamenty oraz sporo atrakcji, do których można zaliczyć m.in. sztuczną rzekę widoczną na zdjęciu obok.


 • Sztuczna rzeka to bardzo znana atrakcja w Privilege Fort Beach - wypoczywają tam wszyscy turyści przybywający do miejscowości Elenite. Rzeka ta prowadzi do pięknego statku, na pokładzie którego znajduje się bar.

  Więcej o atrakcjach...

 • Miejscowość Elenite leży nad Morzem Czarnym, a w jej sąsiedztwie znajduje się Słoneczny Brzeg - kurort, do którego chętnie przybywają turyści z całej Europy, na których czekają liczne atrakcje.

  Więcej o miejscowości Elenite...

Zainteresował Cię kompleks Privilege Fort Beach? Poznaj także inne apartamenty w Bułgarii. Opisy kompleksów apartamentowych w Bułgarii znajdziesz tutaj.

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Materiały budowlane Wrocław - najlepszej jakości materiały budowlane do różnych zastosowań.

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Bułgaria - ceny w Bułgarii, waluta, wczasy, góry, plaże

Bułgaria jest to kraj położony na Półwyspie Bałkańskim, którego większą część powierzchni zajmują góry i wyżyny. Są to malownicze tereny, które cieszą się popularnością wśród miłośników sportów zimowych. Jednak największą atrakcją turystyczną Bułgarii są przepiękne wybrzeża, które nadają niesamowity klimat tym miejscom. Nad plażami powstały i rozwinęły się liczne kurorty z apartamentami i atrakcjami dla przybywających turystów. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć przede wszystkim Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Turyści zmierzają także do mniejszych kurortów, takich jak Carewo, Kraniewo, Święty Włas. Dla turystów, którzy spędzają tam wczasy, oprócz dostępu do piaszczystych plaż i ciepłej wody Morza Czarnego, czeka także sporo atrakcji w kurortach. Warto wspomnieć m.in. o wspaniałym parku wodnym w Elenite, który gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny, oraz sztucznej rzece prowadzącej do statku, na którym znajduje się bar. W kompleksach są także korty tenisowe oraz pole do minigolfa.

Będąc w Słonecznym Brzegu nie można ominąć Nessebare - jedno z najstarszych miast w Europie, w którym zachowało się starożytne Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bułgaria swoją popularność turystyczną zawdzięcza bardzo dobrze przygotowanej infrastrukturze - komfortowe apartamenty, kurorty z licznymi atrakcjami turystycznymi, odrestaurowane zabytki - jednak zachowując przy tym stosunkowo niskie ceny w porównaniu z innymi kurortami w Chorwacji czy Grecji. Mówiąc o pieniądzach, warto wiedzieć nieco więcej o walucie w Bułgarii.

Waluta Bułgarii

Walutą Bułgarii jest Lewa (BGN), a odpowiednikiem polskiego grosza jest stotinka. Najważniejszą cechą waluty Bułgarii jest to, że jest na stałe połączona z kursem Euro, dzięki temu zawsze za 1EUR = 1,9558BGN. Dlatego też, wybierając się na wczasy do Bułgarii, warto wziąć ze sobą Euro, a nie bułgarską walutę, ponieważ jej kursy w Polsce są bardzo niekorzystne. Natomiast będąc na miejscu bez problemu Euro zamienimy na Lewa. Warto jednak pamiętać, aby dokładnie przyglądać się kursom w kantorach, ponieważ ich właściciele niekiedy żerują na naiwności turystów, popełniając celowo "czeski błąd" - pisząc na tablicy kurs 1,49 zamiast 1,94. Warto wystrzegać się takich kantorów, pamiętając o tym, że średnio za 1 EUR otrzymamy około 1,89-1,90 BGN. Mniej korzystne kursy mogą być bliżej dużych kurortów i plaż.

Ceny w Bułgarii

Wiedząc już, jaką walutę zabieramy ze sobą podróżując do Bułgarii, musimy zastanowić się, w jakiej ilości ją wziąć. Pomoże nam w tym analiza cen, jakich możemy spodziewać się w Bułgarii, za konkretne produkty czy usługi. Ogólnie rzecz ujmując, ceny w Bułgarii są stosunkowo atrakcyjne w porównaniu z kurortami np. w Grecji czy nawet sąsiedniej Chorwacji. Ocenia się także, że życie w Bułgarii jest około 6 razy tańsze niż np. w Irlandii. Niestety Bułgaria, z resztą także jak i Polska, boryka się z problemami korupcji i inflacji, dlatego też wartość pieniądza systematycznie spada.

Przyjeżdżając do Słonecznego Brzegu warto wcześniej zrobić zakupy w supermarkecie w jakimś dużym mieście, np. w Burgas. W porównaniu z małymi sklepikami w centrach kurortów, kupując w markecie jesteśmy w stanie zaoszczędzić około 30-50% pieniędzy. Oto ceny za przykładowe produkty w jednym z większych supermarketów Billa:

Piwo - dobrej jakości : 1,25 BGN / litr

Czerwone wino : 3,66 BGN / litr

Groszek mrożony : 1,09 BGN / 500g

Tuńczyk w puszcze : 1,85 BGN / 185g

Jajka : 1,32 BGN / 6 sztuk

Nektarynki : 1,09 BGN / 4 sztuki

Duży chleb niekrojony : 0,74 BGN

Zupa w proszku : 0,54 BGN

Frytki mrożone : 2,39 BGN / kg

Mięso mielone wołowe - najlepsze : 9,50 BGN / kg

Wieprzowina bez kości : 7,70 BGN / kg

Kurczak : 3,71 BGN / kg

Jogurt : 0,79 BGN

Wszystkie powyższe ceny podane są w bułgarskiej walucie, pamiętajcie 1EUR=1,9558BGN i pochodzą z roku 2010.